Ziraat Bankası Emekliye En Uygun Kredi Kartları

Ziraat Bankası emeklilere kredi ve kredi kartı veren bankalar içinde yer almıştır. Emeklilere verilecek olan kredi limitleri öteki  banka müşterilerine verilecek olan kredi kartlarından değişik limitlere haiz olmaktadır. SMS ile kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz şeklinde, telefonla da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’na lüzumlu evraklar ile beraber kredi kartı başvurusu yaptıktan sonrasında müracaat sonucu ile ilgili bir sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ek olarak Ziraat Bankası combo kart sahibi olmak için derhal kart başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafınca emekliye faizsiz kredi verilmemektedir. İçeriğimiz de sizlere emekliye verilen kredilerin ve kredi kartlarının limitlerini, kredi çekmeleri için bankaların talep ettikleri yaş sınırlarından bahsedeceğiz.

Emekli Kredi Kartı Limitleri

Emekliler de bazen kredi kartına gerekseme duymaktadır. Hatta kendileri talep etmeseler de kendilerine bankalar tarafınca maaş kartlarının yanında kredi kartı da pazarlamaktadır. Kredi kartlarının limitleri maaş durumuna nazaran belirlenmiştir. Çalışanlar için kredi kartı limitleri ilk yılda maaşlarının 2 katı olmaktadır. Sadece bu limit ikinci yıl 4 katına çıkar. Bankalar kredi ya da kredi kartı verirken müşterilerinin tertipli gelirleri olması ile ilgilenirler. Emekliler tertipli gelire haiz kişiler olduklarından dolayı kendilerine verilecek olan kredi kartı limitleri de maaşlarının 4 katı olmaktadır.

Emekli Kredi Kartı Limitleri
Emekli Kredi Kartı Limitleri

Bu limitin emekliler için kafi olmaması durumunda limit yükseltme işlemi yapmak da mümkündür. Sadece limitin yükselmesi için kredi kartı borçlarının tertipli olarak ödeniyor olması gerekmektedir. Limit yükseltme işlemi banka şubelerinden yapılabileceği şeklinde web bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık kanalları ile de yapılmaktadır. Gene aynı şekilde kredi kartı limitlerinin bu yöntemler ile düşürülmesi de mümkün olabilmektedir. Mesela 1800 TL emekli maaşı alan bir emeklinin bankanın uygun görmesi halinde 7200 TL kredi kartı limiti olabilmektedir. Bankaların fazlaca fazla kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Sadece maaş müşterisi olunan bankalardan alınacak olan kredi kartları yardımıyla kredi kartlarınızda yer edinen çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Devletimizde 7 milyon emekli banka müşterisi bulunmaktadır. Maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi almanızın pek fazlaca pozitif yanları bulunmaktadır. Bu avantajlardan bir tanesi bankanın şartlarını bilmeniz ve banka ile aranızda itimat ortamı oluşmasıdır. Mühim olan öteki unsur ise müşterisi olduğunuz bankanın kredi başvuruları için sizden herhangi bir evrak talep etmeyecek olmasıdır.

Doğal olarak kredi kartı verilirken maaş durumu göz önünde bulundurulduğu şeklinde müşterilerin var ise kredi borçları, kredi notları şeklinde etkenler de göz önünde bulundurulur. Mesela müşterinin herhangi bir kredi borcu var ise kendisine verilecek limit daha düşük olacaktır. Sadece kredi borcunuzu ödedikten sonrasında ve kredi kartınıza yapacağınız tertipli ödemeler yardımıyla kredi kartı limitinizi de artırmanız mümkün olacaktır. Emeklilerin maaşlarının kaç katı kredi çekebileceğini incelemek için bağlantıya tıklayabilir, limitlere nazaran kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Emekliler bu kartları ile kendilerine sunulan çeşitli avantajlardan yararlanabileceklerdir.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Kartı

Ziraat Bankası tarafınca emeklinin artısı isminde olan kredi kampanyası bulunmaktadır. Bu kredi kampanyaları ile uygun faiz oranları ve vadeler ile finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası’ nın çeşitli kredi kartı ürünleri de bulunmaktadır. Ziraat Bankası bir ilke imza atarak Bankkart Combo isminde olan kartları ile banka kartı ve kredi kartı ürünlerini birleştirmiştir.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Kartı
Ziraat Bankası Emekli Kredi Kartı

Bankkart Combo

Ziraat Bankası tarafınca emekli müşterilerinin de kullanabileceği kredi kartları geliştirilmiştir. Bankkart Combo isminde olan kart hem kredi kartı hem de maaş kartı olarak kullanılabilmektedir. Kartınızın iki yüzünde de kartınıza ilişkin bilgiler yer alacaktır. Ön yüzde kredi kartı numarası bulunur. Arka yüzde ise banka kartınıza ilişkin numara yer almıştır. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey hangi kartı kullanacağınıza karar vermek olacaktır.

Kartınız ile üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde puan kazanabilir ve biriken puanlarınız ile parasız alışveriş yapabilirsiniz. Başlatılan kampanyalara katılabilir ve kartınıza yapılacak olan çeşitli indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Kredi kartınızın öteki pozitif yanları ise nakit ön ödeme çekimlerine olanak tanıması olmaktadır. 3 boyutlu güvenlik ayarı yardımıyla kartınız ile güvenli alışveriş de yapabilirsiniz. Kartınızı ülke içinde kullanabileceğiniz şeklinde yurt haricinde da kullanabilirsiniz.

Bankkart Combo
Bankkart Combo

Ziraat Bankası tarafınca oluşturulan kredi kartı ürünü olan Bankart combo ile combo lira kazanabilirsiniz. SMS bankacılığı, mobil bankacılık, web bankacılığı şeklinde yollar ile kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. 0850 258 00 00 numarasını arayarak da kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi kartı limitiniz ilk etapta muhtemelen maaşınızın 2 katı kadar olacaktır. Mesela 1600 TL emekli maaşı alıyorsanız kredi kartı limitiniz 3200 TL olacaktır. Kredi kartının akdi faiz oranı yüzde 2,25′ tir. Gecikme faizi oranları ise yüzde 2,25 olmaktadır. Ziraat Bankası klasik kredi kartlarının senelik ödenti tutarları 23,75 TL olmaktadır.

Güncel kampanyalar hakkında data alabilir ve derhal kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankkart Combo Gold

Ziraat Bankası’ nın öteki kredi kartı ürünü Bankkart Combo Gold’ dur. Gene yukarıda anlattığımız Bankkart Combo Gold kartları ile kredi kartı ve banka kartı ürünlerini tek bir kartta toplamıştır. Kredi kartının pek fazlaca özelliği bulunmaktadır. Kartınızdan nakit ön ödeme çekebileceğiniz şeklinde taksitli alışveriş de yapabilirsiniz. Ek olarak üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerden combo lira kazanarak biriken puanlarınız ile parasız alışveriş de yapabilirsiniz.

Eğer mevcut kartınızın kredi kartı özelliği etken ise temassız özelliği yardımıyla 90 TL ve altında kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Kartınızı bir tek yurt içinde değil yurt haricinde da rahatça kullanabilirsiniz. Ek olarak kartınızda bulunan 3D secure ayarı yardımıyla güvenli olarak alışveriş de yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapmak için şubelere gitmenize gerek kalmamıştır. SMS, telefon, mobil ve web bankacılığı yolu ile kolayca kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak kredi kartına sunulan avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Kartınızın 3D Secure güvenlik doğrulaması yapılamadı hatası alıyorsanız probleminin çözümünü bağlantıya tıklayarak içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Bankkart Combo Gold
Bankkart Combo Gold

Emekli müşteriler tertipli gelirleri olan kişiler olduklarından dolayı kredi kartı alımlarında maaşlarında ipotek vb. yoksa herhangi bir sorun yaşamazlar. Ek olarak ilk etapta maaşlarının iki katı tutarında limit alabileceklerdir. 2000 TL emekli maaşı alan bir banka müşterisinin alabileceği kredi kartı limiti 4000 TL olacaktır. Bunun yanı sıra ondan sonra tertipli ödeme yaparak ve eğer kredi kartı borcu yoksa limit yükseltme işlemi yapabilecektir.

Kredi kartının senelik aidatı bulunmakta olup bu meblağ 47.75 TL olmaktadır. Kredi kartının akdi faizi %2,25 olacağı şeklinde nakit ön ödeme çekimlerinizde uygulanacak faiz oranı da bu akdi faiz olmaktadır. Ek olarak yakınlarınız için ek kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartlar için de senelik ödenti alınmakta olup bu meblağ 23.75 TL olmaktadır. Ek kartınızın yitik ve çalıntı şeklinde durumlara maruz kalması halinde herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan kartınızı yenileyebilirsiniz. Güncel kampanyaları inceleyerek çeşitli kampanyalara katılabilir ve alışverişlerinizde anlaşmalı olunan işyerlerinden indirim kazanabilirsiniz. Güncel kampanyaları inceleyerek kart başvurunuzu derhal yapabilirsiniz.

Bankkart Combo Platinium

Ziraat Bankası tarafınca geliştirilen öteki kredi kartı ürünü Bankkart Combo Platinium olmaktadır. Bu kartta da banka kartı ve kredi kartı ürünleri bir arada toplanmış olup, emekli maaş müşterileri bir tek T.C. kimlik belgesi fotokopileri ile bu kredi kartına müracaat yapabilirler. Kartınızı pos cihazlarına ya da ATM’ lere takmanız durumunda yapmanız ihtiyaç duyulan işlem hangi kartı seçeceğiniz olmaktadır. Kredi kartı kullanımlarınızda kazandığınız puanlar ile parasız alışveriş yapabilirsiniz. 90 TL ve altındaki tutarlarda yapacağınız alışverişlerde kartınızda bulunan temassız hususi durumunu kullanabilirsiniz. Ek olarak kartınızdan nakit ön ödeme çekmeniz de mümkün olmaktadır. Kartınız ile bir tek yurt içinde değil yurt haricinde da güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartının senelik aidatı 47,75 TL‘ dir. İsteğinize nazaran ek kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartınız için de 23.75 TL senelik ödenti ödemek durumunda kalabilirsiniz. Kredi kartı akdi faiz oranı öteki kartlarda olduğu şeklinde %2,25 olarak belirlenmiştir. Kartınızdan nakit ön ödeme çekmeniz durumunda da uygulanacak olan faiz oranı gene bu oran olacaktır.

Bankkart Combo Platinium
Bankkart Combo Platinium

Ziraat Bankası’ nın gençlere yönelik kredi kartları olduğu şeklinde parasız verdiği kredi kartları da vardır. Bu kredi kartlarına müracaat yapabilir ve yıl içinde kartı kullanmanızdan dolayı herhangi bir ödenti vb. ödemenize gerek kalmaz. 2021 senesinde Ziraat Bankası tarafınca başlatılan güncel kampanyaları takip ederek de bu kampanyalara katılabilirsiniz.

Emeklilere verilen kredi kartlarından yararlanmak isteyenler için tavsiyemiz maaş aldıkları bankalara kredi kartı başvurusunda bulunmalarıdır. Emeklilik kredisi veren bankalardan kredi de alabilir, daha büyük ihtiyacınız olan şeyleri giderebilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafınca verilen emekli kredilerinde belirlenen yaş sınırı 70 olmaktadır. Şundan dolayı vadeler buna nazaran belirlenmektedir. Kredi kartı kullanımı için de olası bir yaş sınırı bulunacaktır. Banka şubelerinden detaylı data alarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer maaşınızı Ziraat Bankası’ ndan alıyorsanız kredi kartı başvurusu için sizden bir tek kimlik belgesi talep edilecektir.

Detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir