Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası “Bir Bankadan Daha Fazlası” sloganıyla geçmişte olduğu benzer biçimde günümüzde de ülkemizdeki bankacılık sektöründe öncü kurum olarak etkinlik göstermektedir. Ziraat Bankası ATM, İnternet Şubesi, Davet Merkezi, Telefon ve Mobil Bankacılık benzer biçimde yaygın hizmet ve otomasyon ağı ile müşterilerine 7/24 hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası yurt haricinde da birçok ülkede şube açarak en geniş hizmet ağına haiz Türk bankası olma hususi durumunu taşımaktadır. Ziraat Bankası geniş ürün çeşitleri, ödeme sistemlerindeki kolaylıklar, kredi, mevduat ve yatırım alanlarında yurt içi ve yurt haricinde tüm müşterilere hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası IBAN Hesaplama

Ziraat Bankası IBAN no hesaplama işlemi yapabilmeniz için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/MusteriIliskileri/Pages/IBANHesaplama.aspx adresine tıklayarak lüzumlu detayları doldurduktan sonrasında hesaplama işlemini yapmış olacaksınız.

Bazen banka tarafınca düzenlenen kampanyalar ile müşterilerine uygun fırsatlarla bankacılık ürünleri sunmaktadır.

Ziraat Bankasının ülkemizin neredeyse her yerinde şubesi vardır. Şube olmayan birçok yerde ise ATM’leri vardır. Ziraat Bankası’nın geniş hizmet ağı yardımıyla para gönderme, para alma ve yatırma, kredi kullanma, ödeme işlemleri vb. bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Para gönderme işlemlerini IBAN numarası ile yapabilirsiniz.

IBAN numarası bankalar arası para transferleri yapmak için kullanılan bir numaradır. IBAN numarası 24 haneli rakamdan oluşmaktadır. Ek olarak IBAN numarasının başlangıcında iki harften oluşan ülke kodu bulunmaktadır. IBAN numarasının ilk iki basamağı denetim basamaklarıdır. Beşinci basamak ile yedinci basamak aras,ı beş hanelik banka kodudur, sekizinci basamak tek haneli Biriki Alan kodudur, dokuzuncu basamak ile yirmi dördüncü basamak arası 16 hane ise hesap numarası olarak kodlanmıştır. Bu numarayı değişik banka şubeleri içinde para gönderme işlemi (EFT) de kullanabileceğiniz benzer biçimde, aynı bankaya ilişik hesaplar arasındaki havale işlemlerinde de kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası da dâhil olmak suretiyle her banka hesabına bağlı bir IBAN numarası vardır. Para gönderme ve para alma işlemlerini daha süratli ve hatasız olarak yapmak için IBAN numaranızı öğrenmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası IBAN numarasını öğrenmek için bankanın www.ziraat.com.tr adresinde bulunan IBAN hesaplama sayfasından, web bankacılığından, 0850 220 00 00 alan kişi hizmetlerinden yada Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz. İnternet şubesinden yapacağınız IBAN numarası öğrenme işlemi için Şube Kodu, şube adı, alan kişi numarası ya da ek numarasına ihtiyacınız olacaktır. Ek No, Ziraat Bankası hesap numaranızın son dört rakamını ifade etmektedir.

Ziraat IBAN Sorgulama öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Bankalardan 2. El Satılık Araçlar   başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir