Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi

Ziraat Bankası her ne kadar bir devlet bankası olsa da; kredi mevzusunda tüketicilerin işi zorlaştırmayan bankalardan birisi bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu kolaylıklara örnek olarak; ilgili şartları elde eden kişilerden,  kredi başvurusu esnasında kefil istemeyişini gösterebiliriz. Şimdi siz kıymetli okurlarımız için Ziraat Bankası kefilsiz kredi şartları ve örnek ödeme planları ile ilgili bazı hususları istifadenize sunmaya çalışacağız.

Ziraat Bankasından Kefilsiz Kredi Iyi mi Çekilir?

İster Ziraat Bankası, isterse de başka bir banka olsun; eğer herhangi bir kefil göstermeksizin kredi çekmek istiyorsanız, bu durumda kredi notunuzun iyi seviyede olması gerekecektir. Eğer kredi notunuz düşük ve riskli seviyedeyse, muhtemelen krediniz onaylanmayacak ya da kısmen onaylanabilecektir. Kredi notu mevzusunun önemini sizlere aktardıktan sonrasında şimdi Ziraat Bankası ‘ndan çekebileceğiniz kefilsiz kredilere bir bakalım.

Konut Kredisinde Kefil Aranmıyor

Eğer Ziraat Bankası ‘ndan konut kredisi çekmeyi düşünüyorsanız bu durumda herhangi bir kefil istenmiyor. Şu sebeple aslına bakarsanız Ziraat Bankası çekeceğiniz konut kredisi sebebiyle; kredi ile satın almak istediğiniz konutun üstüne ipotek koyuyor ve böylelikle riskini minimize ediyor. Dolayısıyla da konut kredilerinde herhangi bir kefil talep etmiyor. Ziraat Bankası ‘nın kefilsiz konut kredisine bir örnek hesaplama da sunalım. 100 bin TL 120 ay vadeli bir kefilsiz konut kredisi çekmek istediğinizde; faiz oranı yüzde 0,95 olacaktır. Bu faiz oranı üstünden yapacağımız bir hesaplamada aylık taksitleriniz 1.400 TL olacak, 100 bin TL için toplamda  geriye ödeyeceğiniz sayı ise; 169 bin TL olacaktır. Bu sayılara bir de kredi harcamaları ilave edilecektir. Konut kredisindeki faiz oranları çekilen kredi miktarı ve vade süresine bakılırsa değişkenlik gösterebilmektedir.

Taşıt Kredisini de Kefilsiz Çekebilirsiniz

Ziraat Bankası ‘ndan kefilsiz olarak çekebileceğiniz bir öteki kredi türü de taşıt kredisidir. Taşıt kredisi çekerken gene konut kredisi benzer biçimde; kredi finansmanı ile satın alınacak vasıta üstüne ipotek kurulacağı için Ziraat Bankası gene sizden kefil talep etmeyecektir. Gene bu şartlar altında bir örnek ödeme planı sunacak olursak; 30 bin TL ‘lik kefilsiz 48 ay vadeli bir taşıt kredisinde; faiz oranı yüzde 1,22  olurken, aylık taksitler 874 TL, toplam geri ödeme ise; 42 bin 102 TL olacaktır.

Kefilsiz Bireysel İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ‘ndan bireysel gerekseme kredisi kullanmak isteyenler için kefil şartı yoktur. Kefil olmaksızın Ziraat Bankası ‘ndan kredi başvurusu meydana getirecek olanların kredi notunun iyi derecede olması gerekecektir. Aksi takdirde red cevabı alınabilir. Ziraat Bankası ‘ndan kefilsiz bireysel gerekseme kredisi başvurusunda bulunacaklar için de bir örnek ödeme planı sunalım. 10 bin TL 48 ay vadeli kefilsiz kredide; faiz oranı yüzde 1,24 olacak, taksitler aylık 293 TL ‘ ye denk gelecek, toplam geri ödeme miktarı ise 14 bin 114 TL olacaktır. Bu kredide binde beş oranında kredi tahsis tutarı alınacaktır.

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredide Neye Dikkat Eder?

Eğer Ziraat Bankası‘ndan kefilsiz bir kredi başvurusunda bulunacaksanız, dikkate alınacak en mühim kriteriniz kredi notunuz olacaktır. Ek olarak başka bankalara ödenmemiş kredi yada kredi kartı borcunuzun da olmaması gerekir. Kredi notunuzun riskli düzey haricinde kısaca 1400 ve üstünde olması kefilsiz kredi başvurusu mevzusunda elinizi güçlendirecektir.

Kefilsiz Krediye Nereden Başvurulur?

Ziraat Bankası ‘ndan kefilsiz kredi çekmek isteyenler; ister Ziraat Bankası şubelerine, ister online olarak Ziraat Bankası ‘nın internet adresinden, isterlerse de kısa ileti ile kredi başvurusu başlatabilirler. Bununla beraber Ziraat Bankası müşterisi olanlar direkt olarak Ziraat Bankası web şubesi ile mobil uygulamadan da kredi başvurusu başlatabilir.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir