Ziraat Bankası Su Ürünleri Avcılığı Kredileri

Vatanımızda değişik alanlarda hizmet veren işletme ve şirket sahiplerine hususi ve kamusal ana para destekli birçok banka kredi desteği sağlamaktadır. Bu bağlamda hususi girişim destekli bankaların yanı sıra devlet destekli bankalarımız da tarımsal ve hayvancılık alanında etkinlik gösteren müşterilerine esnek ödeme imkanları adı altında kredi desteği vermektedir. Bilhassa su ürünleri kredisi olarak malum birçok banka tarafınca hem su ürünleri yetiştiriciliği hem de su ürünleri avcılığı kredisini bir çatı altında sunmuş olduğu benzer biçimde ayrı ayrı sunan bankalarımızda bulunmaktadır.

Su ürünleri kredisini kendi bünyesinde bulunan müşterileri için Ziraat Bankası su ürünleri avcılığı kredileri adı altında kullandırmaktadır. Su ürünleri avcılığı kredisi noktasında birçok bankaya nazaran cazip koşulları bulanan Ziraat Bankası krediyi kullanmak isteyen müşterilerini banka şubelerine beklemektedir.

Ziraat Bankası, su ürünleri avcılığı icra eden işletme ve firmalar için en fazlaca gereksinim duyulan tüm avcılık faaliyetleri için lüzumlu teçhizat desteğini su ürünleri kredisi adı altında kullandırmaktadır. Bilhassa firmaların gereksinim duyduğu vapur alımı, modernizasyon, buz makinesi alımı ve soğuk hava muhafaza oda yapımı benzer biçimde durağan(durgun) ihtiyaçların karşılanmasında lüzumlu destek verilir. Ek olarak vapur takip cihazları ile elektronik kayıt defteri cihazları alımı, balık ağaları ile öteki av vasıta gereçleri alımı ile beraber öteki yatırım giderleri için lüzumlu finansman desteği gene Ziraat Bankası su ürünleri avcılığı kredileri içinde sunulan destek sunar içinde yer alır.

Bu biçim gereksinimlerin yanı sıra Ziraat Bankası işletme kredileri adı altında tekne bakım onarım, işçilik, yakıt vb. giderler içinde finansman desteği vermektedir. Tüm bu giderler için bankanın kullandırmış olduğu su ürünleri avcılığı kredisini kullanacak olan işletme ve şirket sahipleri en yakın banka şubesine gitmeleri gerekmektedir. Firmanın avcılık faaliyetlerine ilişkin olarak lüzumlu evrak ve doküman belgelerini alıp şube içinde yer edinen ticari satın alan hizmetleri yetkilisi ile görüşme yapması yeterlidir. Her türlü su ürünleri avcılığı desteği Ziraat Bankasının ülke çapındaki şubeleri aracılığı ile sunulmaktadır.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir